Slipstream popřít Cannondale končí sponzorství

06.06.2017 0
Majitel společnosti Cannondale-Drapac Slipstream Sports popřel, že ztratí svého primárního sponzora, výrobce kol motocyklu Cannondale, ale připouští, že aktivně hledá nové sponzory, aby zvýšili svůj rozpočet.
 
Zpráva o španělské webové stránce Zikloland uvedla, že Cannondale se rozhodl snížit spoustu svých sponzorských aktivit, což by znamenalo, že by se trochu vzdali své podpory týmu. Sportovní organizace Slipstream však tvrdí, že tomu tak není. Dodávají, že omezení rozpočtu jim přinutila omezit některé aspekty jejich závodění, a proto hledají další finanční podporu.
 
"Cannondale není jen sponzorem týmu, ale také významným vlastníkem Slipstream Sports," uvedl tým Cyclingnews v písemném prohlášení. "A zatímco chceme, aby společnost Cannondale pokračovala v poskytování finančních služeb, hledáme další sponzory. Rozpočet týmu je extrémně omezen a je několik let, což nutí škrty v oblasti sportovních věd a aerodynamických testů. Správnou míru podpory našim jezdcům budeme pokračovat v hledání další podpory. "
 
Holdingová společnost Slipstream Sports je součástí sportu již více než deset let a provozuje vývojový tým cyklistické dressy Cannondale před branami do týmu WorldTour s týmem Garmin v roce 2009. Tým se spojil s týmem Cannondale v roce 2014, kdy výrobce koupil společnost a jejich společnost Licence WorldTour. V loňském roce vstoupil Drapac na palubu a stal se spoluvlastníkem Slipstream a přinesl s ním několik jezdců z týmu Pro Continental, které sponzorovali.
 
Minulý měsíc Cannondale-Drapac skončil zdlouhavým WorldTour vyhrávat sucho, vyhrávat etapu Tour of California s Andrew Talansky. Rychle následuje druhá, s Pierrem Rollandem, který udělal emoční vítězství v Giro d'Italia. Nyní se umístijí na 11. místě v žebříčku WorldTour a doufají, že budou pokračovat v úspěchu a Talansky se chystá vést tento tým na Kritérium du Dauphine tento víkend a Tour de France příští měsíc.