Cyklistická akademie doplňuje Hermanse a Plaza pro rok 2018

15.09.2017 0
Zdá se, že tým posiluje svůj rozpis s ohledem na Grand Tour, protože Cyclingnews předtím ohlásil, že 2018 Giro d'Italia začne v Jeruzalémě příští rok.
 
Hermans, 31 let, dvakrát vyrazil Giro d'Italia a dvakrát Vuelta a España, zatímco Plaza levné cyklo oblečení Lampre Merida, 37 let, vyrazil 12 Grand Tours, včetně Tour de France šestkrát, Giro dvakrát a Vuelta čtyřikrát. Plaza má dvě etapní výhry v Vuelta, v roce 2005 a 2015, a jednu etapu vyhrát v Tour de France 2015. Hermansovo nejnovější dodatky k jeho dlanům zahrnují dvě etapy a celkové vítězství tohoto roku na Tour of Oman v únoru.
 
"Jsme potěšeni, že se do našeho týmu připojí skvělí jezdci WorldTour," uvedl zakladatel a spoluvlastník Ron Baron. "Není to jen důkazem důvěry v tento projekt, ale skutečným impulsem k naplnění našich snů Grand Tour, pomůže nám inspirovat další generaci izraelských cyklistů a postavit Izrael na mapu v profesionální cyklistice."
 
Pro spoluvlastníka Sylvana Adamsa, jehož investice umožnila týmům v letošním roce skočit na úroveň Pro Continental, jsou pohyby součástí společného úsilí, aby byl tým konkurenceschopný ve více a větších závodech.
 
"Budoucí rok bude velmi významný z hlediska vývoje našeho mladého programu, protože se snažíme závodit v naší první Grand Tour," řekl Adams. "Tito jezdci a další, kteří brzy budou následovat, poskytnou vedení ICA, včetně našeho kontingentu izraelských jezdců, protože zůstáváme velmi mladým týmem."
 
Hermans, který se od roku 2010 vydal na WorldTour s RadioShackem, řekl, že přechod z BMC na cyklistickou akademii mu umožní vedení a poskytnutí příležitostí, které se těžší dostanou do větších týmů, jako je BMC.
 
"Po několika letech ve velkých družstvech získávám mnoho dalších příležitostí," řekl. "Je to skvělá nová motivace. Věřím, že mě přivede na novou úroveň - ale nejen já - celý tým Izraele, který touží dosáhnout nejvyšší úrovně cyklistiky."
 
Akademický tým týmu cyklistické akademie Kjell Carlstrom byl zjevně nadšený, že bude pracovat se svými dvěma novými jezdci, kteří podle něj podporují "průkopnický" nový závodní program pro tým.
 
"Hermans je silný jezdec a chlapík, který může udělat dobrý TT," řekl Carlstrom. "Může být lídrem v krátkých závodech, ale také může vybojovat v Grand Tours.
 
"[Plaza] má spoustu zkušeností, může vést naše mladé jezdce a na vrcholu toho všeho má možnost jít na scénu v Grand Tours," řekl Carlstrom.
 
Plaza začal svou profesionální kariéru v roce 2001 s iBanseto a strávil čtyři roky na Movistaru od roku 2011 do roku 2014. Podepsal s Lampre-Meridou na jednu sezónu v roce 2015 a byl s Oricou v posledních dvou sezónách. Jeho přestěhování na cyklistickou akademii představuje jeho návrat k řadám Pro Continental od roku 2010, kdy jednal s Caisse d'Epargne.
 
"Pro mě není minulost irelevantní," řekl Plaza. "Jsem nyní zaměřen na tým, který pro mě reprezentuje budoucnost cyklistiky. Jsem odhodlán pomáhat a vést.
 
"Padesát procent svého života jsem strávil jako profesionál a věřte mi, není to možné, pokud nemáte rád cyklistiku," řekl. "Mám obrovské množství zkušeností, rád učím a pomáhám týmu vyhrát. Máme další odpovědnost, protože jsme obraz jedné země ... 2018 bude pro tento projekt opravdu důležité."
 
Cyklistická akademie se objevila na scéně v roce 2015 jako kontinentální projekt podporovaný Petrem Saganem. Tým vyskočil na úroveň Pro Continental pro tuto sezónu a přidal řadu jezdců. Očekává se, že se brzy objeví další nové podpisy.