Cosnefroy pokračuje v rozšiřování vítězů na AG2R La Mondiale v r

21.09.2017 0
V roce 2016 zvítězila AG2R-La Mondiale jen čtyři individuální jezdci. V neděli v Grand Prix d'Isbergues v Pas de Calais se Benoit Cosnefroy stal 11. jezdcem v roce 2017, který získal vítězství. Také to bylo první vítězství 21leté kariéry poté, co se 1. srpna stal profesionálem týmu.
 
Stagiaire s loňkou AG2R-La Mondiale, Cosnefroy vynesl hrst francouzských a belgických jednodenních závodů před Grand Prix d'Isbergues-Pas de Calais. Očekávaným výsledkem závodů 1.1 byl šprint s Kristofferem Halvorsenem (Joker), Nacer Bouhanni (Cofidis) a Arnaudem Demarem (FDJ), který v posledních letech vyhrál.
 
"Za normálních okolností je Grand Prix d'Isbergues závodem pro sprintery a upřímně řečeno, nikdy jsem si nepředstavoval, že se takový scénář rozvíjí. Poté, co jsem začal v prosících právě v srpnu, přicházím do poslední části sezóny docela čerstvý, "řekl Cosnefroy o svých očekáváních.
 
S celosvětovým závodem U23 v pátek v pátek jeho hlavní cíl pro září, Cosnefroy dodal, že startoval závod s nulovou osobní ambicí pro výsledek.
 
Dnes jsem chtěl pracovat pro tým a především v předvečer mistrovství světa U23 v Bergenu (Norsko), a to především v dobré práci, "řekl." Ale najednou jsem se ocitl v přední části závodu, bylo zamýšleno. Během závodu jsem řekl Stéphane Goubertové, že by tým měl pronásledovat přestávku, i kdybych byl v ní. "
 
V posledním kole závodiště, Cosnefroy vysvětlil, že si myslí, že vítězství je v dosahu, kdyby si sbalil kostky. S Pierrem Gouaultem (společnost HP BTP - Auber93) se společnost Cosnefroy rozhodla úspěšně zaútočit a vyhnout se dvojnásobnému šprintu na výhru.
 
"Ale když jsme v posledním kole dostali něco jako 11,5 km, měli jsme ještě něco víc než minutu a já jsem si uvědomil, že je to možné. podařilo se mi vyhrát. Nemohla jsem si představit, že tak brzy vyhrát můj první profesionální závod. "
 
Cosnefroy se rychle vyhnul z výhru a vysvětluje, že vítězství je velkým důvěryhodným náskokem před druhým a konečným závodem U23 Worlds.
 
"Jsem velmi šťastný, ale dnes večer budu vítězství v Isberguech v mé mysli a začnu přemýšlet o Bergenu," řekl. "Přinesl jsem pěknou výhru, ale vím, že závod v Bergenu se nebude stejným způsobem rozvíjet, ale jsem připraven a motivován."
 
Neo-pro spoluhráč Rudy Barbier zajistil, že se jednalo o závod na oslavu AG2R-La Mondiale, když překonal řadu na pátém místě a těší se malému vítězství tím, že porazil Mark Cavendish na trati.
 
"Byl to skvělý den! V návaznosti na Benoîtovo vítězství se mi podařilo porazit renomované sprintery jako Cavendish a Bouhanni v balíčkovém sprinu a jsem opravdu šťastný. Pracoval jsem s mým trenérem Mickaelem Bougetem konkrétně na našem sprintu a aby vlak bez problémů spolupracoval, "řekl Barbier. "Jsem potěšen a obzvláště spokojený s Quentinem (Jaurégui) a Julienem (Duvalem), kteří byli ještě se mnou s 300 metry, abych šel. Všechno, co jsem musel udělat, bylo rozpoutat můj šprint.
Pro sezónu 2017 nyní Ag2R-La Mondiale prohlásila 14 vítězství, až 2016 výsledků a 24-letý Barbier doufá, že se k tomu přidá ještě předtím, než se sezóna blíží příští měsíc.
 
"Cítil jsem se už několik dní, že forma je opravdu tam a cyklo oblečení Ag2r chci vyhrát před koncem sezóny," řekl. "Stále mám čtyři příležitosti (Eurométropole - Binche-Chimay-Binche - Paříž-Bourges - Paříž-Tours) a doufám, že se chopím své šance."